طراحی سایت
دوشنبه 20 آذر 1396..
امروز
الإثنين 23 ربيع أول 1439..
قمری:
Dec 11 2017..
میلادی:

ماشین نوشت عاشورایی

عزاداری محرم از جمله پدیده ­های فرهنگی است که با حفظ عناصر اصلی، به زیور خلاقیت­های اجتماعی و فرهنگی و اقلیمی جوامع و مناطق مختلف آراسته شده و اگر چه دارای مضامین  واحدی می باشد اما به تبع اختلافات اقلیمی و حوزه­ های فرهنگی، با نمودهای مختلفی، پا به عرصه ظهور گذاشته.

و امروزه، با پیشرفت جوامع و تکنولوژِی، این خلاقیت ها، نمودهای جدید می یابد که در عین تازگی، گاه عجیب نیز می باشد. از جمله این نمودها، ماشین نوشتهای عاشورایی هستند که از چند روز قبل از شروع محرم و ایام سوگواری عاشورا، در همه جا و انواع وسایل نقلیه نمود می یاید. 

 و با عمومیت این رفتار در سالهای اخیر، بسیار دیده می شود که افرادی در گوشه و کنار شهر با در دست گرفتن رنگ و قلمو، با نوشتن جملاتی اندر مصیبت عاشورا بر روی ماشین­ها، نذری را ادا می کنند. و دستمزد آن چیزی نیست جز صلوات!

Previous Next

دسته بندی اصلی گالری

مناسبت های قمری
اذان
نماز
قرآن

مناسبت های قمری

محرم
صفر
ربیع الاول
ربیع الثانی
جمادی الثانی
جمادی الاخر
رجب
شعبان
رمضان
شوال
ذیقعده
ذیحجه

محرم

ماشین نوشت عاشورا
ادبیات عاشورایی

درباره وبلاگ اذانگو

وبلاگ اذانگو به عنوان بخشی از فعالیت های در راستای تحقق شعار "پخش اتوماتیک اذان در هر نقطه از ایران و جهان" سایت اذانگو بوجود آمده است. و علاوه بر مطالب اختصاصی اذان، نماز و اوقات شرعی به مطالب مذهبی و فرهنگی مرتبط نیز می پردازد. این وبلاگ قصد دارد با همکاری تمامی علاقمندان در جهت هر چه پربارتر شدن محتوی و همچنین تحقق شعار یادشده تلاش نماید.