۰۲۱-۸۸۹۳۰۶۷۰-۸۸۹۲۷۸۴۵

اخبار و اطلاع رسانی

محصولات ، سایت و شرکت

مشکل ناشی از اختلال در سامانه GPS در تهران بر روی ساعت دستگاه های اذان گو

پیرو گزارشات کاربران دستگاه اذان‌گو درمورد اختلال در ساعت دستگاه اذان‌گو در برخی نقاط تهران، در برخی روزها و ساعت‌ها، و پیگیری‌های به‌عمل‌آمده، به این نتیجه رسیدیم که اختلال در سیگنال‌های ماهواره GPS در سطح تهران در حال اعمال می‌باشد.

خبرگزاری فارس به نقل از وزیر ارتباطات و فناوری نیز به همین موضوع اشاره نموده است.

"... جهرمی همچنین درباره اختلال اخیر در سامانه GPS گفت: شاهد اختلال GPS هستیم که متوجه شدیم، اختلالی در حال اعمال روی شبکه است که این سینگال مختل‌کننده در داخل تهران فعال بود. وی ادامه داد:سیستم‌های نظارتی و رگولاتوری فعال شدند و منطقه حدودی ایجاد اختلال را تشخیص دادند که این اختلال اکنون رفع شده است. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: نمی‌دانیم این اطلاعات ناخواسته یا عمدی بوده، اما رگولاتوری در این زمینه شکایتی را طرح کرده و شکایت رگولاتری نیز مورد تائید قرارگرفته و نیازمند کمک دستگاه‌های امنیتی برای رفع این مشکل هستیم."

لینک خبر

جهت گزارش مشکل، طی نامه‌ای، گزارشی به دفتر وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات ارسال شد که در حال پیگیری این موضوع هستیم.

قابل ذکر است بخش فنی شرکت رایانیک خاور آریا در حال آزمودن راهکاری فنی برای جلوگیری از تأثیر این مشکل بر روی دستگاه‌های اذان‌گو می‌باشد که متعاقباً اطلاع‌رسانی خواهد شد.

خواندن 3857 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 19 مهر 1397 14:39